Adapter – platforma streamingowa VOD

Informacje

  • Cel: Stworzenie serwisu streamingowego dostosowania go dla osób niedowidzących oraz niedosłyszących
  • Branża: Streamingowa
  • Technologie: WordPress, JavaScript, HTML5, CSS
  • Czas trwania: 3 miesiące

Platforma streamingowa dla filmów

Projekt stworzony na potrzeby fundacji charytatywnej dla osób niepełnosprawnych. Założeniem projektu było stworzenie i optymalizacja serwisu pod katem dostosowania go dla osób niedowidzących oraz niedosłyszących.

W zakres projektu wchodziły stworzenie mechanizmu oddtwarzania filmów, design, stworzenie o panel użytkownika z dostępem do dodatkowych filmów.

Na potrzeby rozwojowe zaimplementowaliśmy narzędzia statystyczne do monitorowania ruchu na stronie, takie jak Google Tag Manager oraz Google Analytics. Dzięki dobremu rozplanowaniu prac oraz przygotowaniu rzeczowych rekomendacji, zaoczędziliśmy budżet oraz czas trwania projektu.

Co zrobiliśmy?

Adapter – platforma streamingowa VOD

TECHNOLOGIE

Wykorzystane w projekcie

Widok strony głównej z ułatwioną nawigacją dla użytkownika

Na platformie streamingowej VOD Adapter zadbaliśmy o to, aby serwis był przyjazny i dostępny dla użytkowników niedowidzących i niedosłyszących. Widok strony głównej został zaprojektowany z myślą o ułatwionej nawigacji, aby użytkownicy mogli łatwo i szybko odnaleźć to, czego potrzebują. Zastosowano rozwiązania, które pozwalają na wygodne poruszanie się po stronie, m.in. przemyślaną strukturę i układ elementów, intuicyjną nawigację i czytelne oznaczenia przycisków.

Widok logowania

Stworzyliśmy wygodny i intuicyjny widok logowania, który pozwala na szybkie i bezpieczne korzystanie z platformy. Widok logowania na VOD Adapter jest przemyślany i łatwy w obsłudze. Użytkownicy mogą zalogować się za pomocą swojego adresu e-mail i hasła, które wprowadzają w przeznaczone do tego pola. Dodatkowo, zadbano o to, aby logowanie było bezpieczne i zgodne z najwyższymi standardami ochrony danych, co gwarantuje użytkownikom pełne bezpieczeństwo i prywatność podczas korzystania z platformy.

Kategorie filmów

Stworzyliśmy przejrzysty system kategorii, który pozwala na łatwe i szybkie odnalezienie interesujących filmów. Kategorie na VOD Adapter zostały starannie dobranie, aby ułatwić użytkownikom przeglądanie i wyszukiwanie filmów. Wśród kategorii można znaleźć takie jak: akcja, komedia, dramat, horror, thriller, sci-fi oraz wiele innych.

Widok rejestracji

Stworzyliśmy wygodny i intuicyjny widok rejestracji, który pozwala na szybkie i bezpieczne założenie konta oraz korzystanie z usług VOD Adapter. Widok rejestracji jest przejrzysty i łatwy w obsłudze dzięki czemu, użytkownicy mogą w prosty sposób wypełnić formularz rejestracyjny, podając swoje dane, takie jak imię, nazwisko, adres e-mail i hasło. Zadbano również o to, aby rejestracja była bezpieczna i zgodna z najwyższymi standardami ochrony danych.

Footer

Na platformie streamingowej VOD Adapter zadbaliśmy o to, aby każdy element strony był estetyczny, funkcjonalny i zgodny z potrzebami użytkowników. Dlatego w dolnej części strony umieściliśmy tak zwany footer, czyli dolny pasek z informacjami o serwisie oraz dodatkowymi elementami, które ułatwiają korzystanie z naszej platformy.

W footerze na VOD Adapter znajdują się informacje o serwisie, takie jak linki do sekcji regulaminu, polityki prywatności czy kontaktu z nami. Dodatkowo, udostępniliśmy również miejsce na logotypy sponsorów i fundacji, co pozwala na łatwe zidentyfikowanie partnerów platformy.

"Their team was always ready to invent new solutions to our problems, even if it required new code."
Adapter
Mariusz Trzeciakiewicz
CEO, Katarynka Foundation
Copyright © 2023 Appwise