Fitme

Informacje

  • Cel: Stworzenie platformy treningowej z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji online
  • Branża: Fitnes
  • Technologie: Vue.js i Symfony
  • Czas trwania: 4 miesiące

Platforma do treningów online

Tematem case study jest współpraca ze start-upem, który zlecił nam stworzenie własnej platformy treningowej. Miała ona umożliwiać trenerom prowadzenie płatnych video treningów dla klientów.

Wyzwanie:

Naszym głównym wyzwaniem było stworzenie mechanizmów komunikacji online audio/video, która będzie głównym narzędziem pracy dla użytkowników platformy. Dodatkowo naszym zadaniem było opracowanie wszystkich założeń funkcjonalnych i technicznych platformy, a także projektu wizualnego.

Strategia:

Współpracę rozpoczęliśmy od dedykowanych warsztatów, podczas których szczegółowo omówiliśmy wszystkie oczekiwania, przeanalizowaliśmy wymagane funkcjonalności i określiliśmy założenia dotyczące platformy. Stworzyliśmy plan realizacji, budżet i harmonogram projektu, a następnie przedstawiliśmy ją klientowi i wspólnie wybraliśmy najlepsze rozwiązania, które są niezbędne do szybkiego uruchomienia projektu.

Działania:

Realizacja projektu od koncepcji do wdrożenia gotowego rozwiązania zajęła 4 miesiące.

Zespół projektowy składał się z 9 osób, a w ciągu 16 sprintów zdołaliśmy wdrożyć pełny zakres funkcjonalności dla platformy Fitme.pl.

Przystąpiliśmy do pracy z wykorzystaniem frameworka Vue.js dla frontendu i Symfony dla backenduKomunikację audio video oparliśmy o framework, umożliwiający prowadzenie spotkań online, który został zaimplementowany natywnie do platformy.  

Stworzyliśmy również dedykowaną walutę – Fitcoin, dzięki której użytkownicy mogą opłacać zajęcia i kupować wybrane przez siebie pakiety. Na profilu prywatnym klienci mają dostęp do historii treningów, doładowań i transakcji a także mogą aktywować kupony rabatowe.

Zaimplementowaliśmy system umożliwiający trenerom prowadzenie własnych profili, na których można dowiedzieć się więcej na temat zakresu prowadzonych przez nich zajęć, doświadczenia, osiągnięć oraz zainteresowań.Podczas pracy nad projektem szczególną uwagę przykładaliśmy do kontroli jakości, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia użytkownikom.

Wnioski:

Dzięki naszemu wsparciu klient otrzymał kompletną platformę z zaimplementowanymi funkcjonalnościami, zapewniającą jej efektywną pracę. Nasz produkt umożliwił przetestowanie pomysłów oraz pozyskanie użytkowników poprzez dostarczenie atrakcyjnej i funkcjonalnej strony do treningów online.

Co zrobiliśmy?

Fitme - dedykowana platforma do treningów online - o aplikacji

TECHNOLOGIE

Wykorzystane w projekcie

Widok zaawansowanego panelu filtrowania treningów

Na platformie Fitme stworzyliśmy intuicyjne rozwiązanie filtrowania kategorii, które pozwoli użytkownikom na szybkie znalezienie wybranych treningów. Dzięki temu narzędziu każdy będzie mógł znaleźć treningi dopasowane do swojego poziomu zaawansowania, preferowanego typu aktywności fizycznej czy też celu, który chce osiągnąć.

Fitme - dedykowana platforma do treningów online - wyszukiwarka
Fitme - dedykowana platforma do treningów online - trenerzy

Panel wyboru trenerów

Zaimplementowaliśmy rozwiązanie, które umożliwia trenerom stworzenie i prowadzenie własnych profili. Dzięki temu klienci mają  dostęp do szczegółowych informacji na temat zakresu prowadzonych zajęć, doświadczenia, osiągnięć oraz zainteresowań trenera. To rozwiązanie  pozwala usprawnić proces wyboru odpowiedniego trenera oraz umożliwia łatwiejsze nawiązanie kontaktu między trenerem a klientem.

Model rozliczeń w oparciu o wirtualną walutę

Stworzyliśmy dedykowaną walutę – Fitcoin, którą użytkownicy platformy mogą wykorzystywać do opłacania zajęć oraz wybranych pakietów. Ponadto, na platformie wprowadziliśmy integrację z systemem płatności, co pozwala na jeszcze szybsze i bezpieczniejsze dokonywanie transakcji.

Fitme - dedykowana platforma do treningów online - pakiety
Fitme - panel logowania

Widok logowania i rejestracji

Na platformie treningowej  wprowadziliśmy wygodny i intuicyjny panel logowania oraz rejestracji, który został podzielony zarówno dla użytkowników, jak i trenerów. Dzięki temu każdy może łatwo i szybko stworzyć swoje konto, wybierając odpowiedni profil. Oba panele posiadają odmienne funkcjonalności, które są dostosowane do potrzeb każdej z ról.

Profil użytkownika

Panel użytkownika pozwoli na łatwe wyszukanie i rezerwację zajęć treningowych z możliwością zaplanowania przyszłych aktywności, śledzenie historii treningów, dostęp do materiałów szkoleniowych oraz komunikację z trenerem.

Fitme - dedykowana platforma do treningów online - interfejs użytkownika

Profil trenera

Panel trenera umożliwia pełną interakcję z uczestnikami zajęć online, co pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów oraz dostosowanie planów treningowych do ich indywidualnych potrzeb.

Dzięki wygodnym narzędziom, trenerzy mają możliwość łatwego planowania treningów, kontrolowania postępów swoich uczestników oraz udzielania im porad i wskazówek na bieżąco.

Podstrony uzupełniające

Stworzyliśmy zakładkę „Jak to działa”, która ma pomóc użytkownikom w łatwym dołączeniu do serwisu. Dzięki niej, nowi użytkownicy mogą łatwo i szybko zrozumieć zasady działania naszego serwisu i w pełni korzystać z jego funkcjonalności.

Fitme - dedykowana platforma do treningów online
Copyright © 2023 Appwise