Momama – dedykowana platforma szkoleniowa wraz ze sklepem

Informacje

  • Cel: Stworzenie platformy e-learningowej połączonej ze sklepem
  • Branża: Edukacja
  • Technologie: JavaScript, WordPress, WooCommerce
  • Czas trwania projektu 2 miesiące ze sztywnym deadlinem - Dzień Matki

Dedykowany sklep E-commerce z platformą szkoleniową

Projekt stworzony dla branży szkoleniowej. Założeniem projektu było stworzenie platformy elarningowej umożliwiającej sprzedaż kursów i naukę online. Jako silnik platformy szkoleniowej zastosowany został moduł WordPress – Learn Dash, który został dostosowany do wymaganych funkcjonalności, ale także do projektu graficznego strony. Optymalizacja uwzględniała przyśpieszenie działania strony oraz usprawnienie procesów zakupowych, zwłaszcza pod kątem UX & UI. Stworzyliśmy dodatkwoe designy oraz zarekomendowaliśmy przebudowe wybranych elementów strony tak, aby dostosować ją do najnowszych standardów rynkowych.

Uruchomienie strony miało się wydarzyć przed dniem matki, co zakończyło się sukcesem sprzedażowym klienta – z okazji dnia matki odnotowano rekordową sprzedaż kursów w szkole rodzenia.

Co zrobiliśmy?

TECHNOLOGIE

Wykorzystane w projekcie

Transparentny i przejrzysty widok kursów w szkole rodzenia

Dla ułatwienia użytkowniczkom korzystania z platformy Momama, stworzyliśmy transparentny i przejrzysty widok kursów. Wszystkie warsztaty są pogrupowane w kategorie, co pozwala na łatwe wyszukanie interesujących nas tematów. Dodatkowo, każdy kurs posiada dokładny opis, dzięki czemu można sprawdzić czy tematyka odpowiada naszym potrzebom.

Cennik prezentujący złożone produkty szkoleniowe o przemyślanym układzie treści

Stworzyliśmy intuicyjny i łatwy w obsłudze cennik, dzięki czemu użytkowniczki mogą łatwo znaleźć interesujący je kurs oraz dokładnie zapoznać się z jego zawartością. Wszystkie produkty szkoleniowe, które oferuje Momama są opisane w sposób czytelny i wyczerpujący. Dzięki temu przyszłe mamy mają pełną wiedzę na temat każdego szkolenia co pozwala im na podjęcie świadomej decyzji zakupowej. Na stronie Momama wdrożyliśmy również sprzedaż subskrypcyjną i zintegrowaliśmy platformę z systemem płatności, aby ułatwić proces zakupowy klientek. Dzięki temu użytkowniczki platformy mają możliwość płacenia za subskrypcję w sposób szybki i bezpieczny.

Widok z dostępem do fragmentu kursu, jeszcze przed zakupem

Stworzyliśmy widok umożliwiający dostęp do fragmentu kursu jeszcze przed dokonaniem zakupu. Fragmenty szkoleń, dostępne przed zakupem, pozwalają klientkom poznać jego zawartość i sposób przekazywania wiedzy. Umożliwia to podjęcie decyzji dotyczącej zakupu z większą pewnością.

Widok pojedyńczego szkolenia ze zoptymalizowaną nawigacją dla procesu zakupowego

Na stronie pojedynczego szkolenia klienci mają dostęp do szczegółowych informacji dotyczących kursu, takich jak opis, program, instruktorzy, wymagania techniczne czy recenzje. Dodatkowo, cała ścieżka zakupowa jest bardzo przejrzysta i intuicyjna, dzięki uwzględnieniu UX & UI oraz najnowszych rynkowych standardów. Klientka może łatwo przejść przez cały proces od wyboru kursu, przez wpisanie danych do zamówienia, aż po opłacenie i finalizację zakupów. Wszystkie zastosowane rozwiązania przekładają się na większą skuteczność sprzedaży szkoleń.

Widok produktowy dla treningów

Widok produktowy dla treningów w platformie Momama został zaprojektowany tak, aby klientki mogły łatwo zapoznać się z dostępnymi aktywnościami oraz ich szczegółami. Na stronie produktu znajduje się opis treningu, jego cel i zakres tematyczny. Istnieje również możliwość obejrzenia trailera przed zakupem, co umożliwia zapoznanie się z treścią szkolenia przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Dedykowana grafika dla cennika

Platforma szkoleniowa Momama umożliwia klientkom dostęp do szkoleń online w każdym miejscu, na każdym urządzeniu, nawet bez dostępu do internetu. Wszystkie materiały są dostępne w formie plików, które można pobrać na urządzenie mobilne lub komputer.Dzięki takiemu rozwiązaniu klientki mają pełną swobodę i dowolność w uczeniu się.

Widok wyboru zakupionych kursów dla zalogowanego użytkownika

W Momama stworzyliśmy wygodny i przejrzysty widok wyboru zakupionych kursów dla zalogowanych użytkowniczek. Klientki po zalogowaniu mają dostęp do panelu, w którym znajduje się pełna lista zakupionych szkoleń wraz z datą zakupu oraz dostępem do materiałów kursowych. Widok ten jest zoptymalizowany pod kątem łatwego i szybkiego przeglądania zajęć, a także umożliwia łatwy dostęp do materiałów.

"Seeing their portfolio was enough to know they were skilled and knew how to do their job."
momama
Gaweł Konefeld
Founder, Momama
Copyright © 2023 Appwise