Tworzenie stron internetowych

Czym jest Minimum Viable Product?

MVP (Minimum Viable Product) to minimalna funkcjonalna wersja produktu, którą chcemy wprowadzić na rynek. Zawiera tylko główne cechy finalnej wersji produktu, a jej stworzenie wymaga stosunkowo niewiele czasu i pieniędzy. Jest rodzajem prototypu, który prezentujemy klientom, aby zobaczyć, czy spełni on ich oczekiwania. MVP to kluczowy element w procesie tworzenia pełnego rozwiązania. Jako początkowa wersja produktu zawiera ograniczony zestaw niezbędnych funkcjonalności i pozwala na przetestowanie wstępnych założeń oraz zebranie feedbacku od klientów. W przeciwieństwie do tradycyjnego podejścia, MVP pomaga przygotować się na dalsze kroki i pozwala ulepszyć produkt przed wprowadzeniem go na rynek.

Zacznijmy współpracę

Co zyskujesz, tworząc wersję MVP projektu?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dzięki wstępnej analizie i weryfikacji Twojego pomysłu, można zaoszczędzić czas i pieniądze, skupiając się na dostarczeniu produktu, który odpowiada potrzebom potencjalnych klientów. Odpowiednie zaplanowanie przyszłych inwestycji i zoptymalizowanie planów jest kluczowe dla sukcesu projektu.

Zebranie wartościowego feedbacku

Wydanie pierwszej wersji produktu w formie modelu MVP to kluczowy moment w procesie rozwoju, ponieważ pozwala na zebranie informacji od użytkowników, którzy odgrywają kluczową rolę w sukcesie Twojego projektu. Te wskazówki i sugestie są niezbędne, aby planować dalszy rozwój produktu zgodnie z potrzebami klientów. Feedback daje pełniejszy wgląd w potrzeby i oczekiwania użytkowników.

Zdobycie wiedzy na temat użytkowników

Stworzenie MVP pozwoli Ci na dokładniejsze zrozumienie potrzeb i zachowań potencjalnych klientów. Dzięki temu będziesz miał możliwość zidentyfikowania kluczowych funkcjonalności i usprawnień, które pozwolą na rozwój produktu zgodnie z potrzebami rynku. Będziesz mógł również zoptymalizować swoje działania marketingowe, dostosowując je do wymagań i preferencji Twoich odbiorców. Dzięki temu podejmiesz lepsze decyzje i zwiększysz szanse na sukces Twojego projektu na rynku.

Najważniejsze cechy MVP

Minimum

Niezbędne minimum

MVP to minimalna funkcjonalna wersja produktu (minimum viable product), którą chcemy wprowadzić na rynek.

Prototyp

Prototyp

MVP jest rodzajem prototypu, który prezentujemy klientom, aby zobaczyć, czy spełni ich oczekiwania.
Funkcje

Główne funkcje

MVP zawiera tylko główne cechy finalnej wersji produktu, a jego stworzenie wymaga stosunkowo niewiele czasu i pieniędzy.
Feedback

Feedback

Celem MVP jest zebranie feedbacku od klientów i ulepszenie produktu.

Kiedy warto stworzyć wersję MVP projektu?

Główne aspekty, które warto rozważyć to…

Dlaczego warto wybrać nasz software house do programowania MVP?

W Appwise Software House posiadamy doświadczenie w kompleksowej obsłudze projektu. Odnosimy sukcesy, rozwijając MVP zarówno dla start-upów, jak i bardziej dojrzałych firm. Nasza oferta usług obejmuje weryfikację pomysłu, tworzenie prototypów oraz budowanie działającego, podstawowego produktu.

Świadczymy także kompleksową analizę i przeprowadzamy niezbędne prace programistyczne. Korzystając z usług Appwise Software House, jesteś w stanie wdrożyć MVP w ciągu 6–8 tygodni od rozpoczęcia prac.

0

osób

Tyle osób aktualnie pracuje w zespole Appwise.

0

zrealizowanych projektów

Zrealizowanych projektów w naszej firmie, sprawia, że mamy naprawdę spore doświadczenie w dowożeniu.

Bartosz Lewicki

Umów się na darmową wycenę Twojego MVP projektu

Przygotowanie MVP produktu daje wiele korzyści, dlatego skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów i dowiedz się jak może wyglądać nasza współpraca.

Jak przebiega proces programowania MVP?

Walidacja pomysłu

Pierwszym krokiem na drodze do opracowania MVP jest sprawdzenie potencjału Twojego pomysłu. W Appwise Software House organizujemy warsztaty produktowe, w trakcie których analizujemy przygotowany przez ciebie biznesplan i oceniamy dostosowanie projektu do potrzeb i specyfiki rynku. Przy pomocy odpowiednich narzędzi pomagamy Ci zwizualizować Twój pomysł i zaplanować strategię dalszego działania.

Wycena

Drugi etap pracy nad MVP to przygotowanie wstępnej wyceny Twojego projektu. Jest ona rozbita na poszczególne moduły, wraz z godzinami przeznaczonymi na konkretne zadania. Umożliwia Ci to swobodne redukowanie lub rozszerzanie zakresu realizowanego projektu.

Projekt kick-off

W trzeciej fazie prac nad MVP współpracę przejmuje Project Manager, a Ty poznajesz zespół, który zajmie się realizacją Twojego projektu.

Prototypowanie

Na tym etapie prac stworzony zostaje funkcjonalny prototyp MVP, będący rodzajem wzorca produktu, który ma zostać przekształcony w pełnowymiarowy projekt. Jego celem jest odwzorowanie Twojego pomysłu w taki sposób, by mógł on zostać zbadany w praktyce. Pozwala Ci to zdecydować o kolejnych krokach rozwoju projektu.

Development MVP

Piątym etapem jest kodowanie Twojego projektu. Oprogramowanie rozwijamy w oparciu o metodologię Agile. Każdy projekt jest podzielony na szereg tygodniowych lub dwutygodniowych sprintów. Po zakończeniu każdego z nich odbywa się spotkanie, w trakcie którego możesz się zapoznać z wynikami dotychczasowej pracy.

Testy

Zakodowany projekt zostaje poddany testom manualnym i automatycznym w celu upewnienia się, że rozwiązanie jest spójne z Twoją wizją. Nasi testerzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić wysoką jakość i niezawodność MVP.

Wdrożenie produkcyjne

Ostatnim etapem przygotowania MVP produktu jest wdrożenie produkcyjne projektu. Zostaje on umieszczony na wskazanym przez Ciebie serwerze i staje się dostępny dla użytkowników końcowych.

Wycena modelu MVP

Całkowity koszt Minimum Viable Product zależy od wielu czynników, przede wszystkim zakresu i złożoności zlecenia. Zachęcamy Cię do wypełnienia dostępnego na naszej stronie internetowej formularza i opowiedzenia nam więcej o Twoich celach biznesowych. Po otrzymaniu zgłoszenia w ciągu 48 godzin przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę projektu.

Dlaczego warto nam zaufać?

Opinie naszych klientów

Case study

Dołącz do grona zadowolonych firm!

Zobacz Portfolio naszych klientów i sprawdź historię ich sukcesu

Rozpocznij swój projekt z Appwise!

Wypełnij formularz i opowiedz nam więcej o swoich celach biznesowych. Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę projektu w 48h.

    Szczegóły projektu

    Copyright © 2023 Appwise